Лоши вести! Новак е повторно во страшни проблеми!

Лоши вести! Новак е повторно во страшни проблеми!

Новак Џокович го одложи своето враќање на тениските терени.

Еден од најдобри светски тенисери повторно осети болка во лактот, поради која паузираше речиси 5 месеци, некаде од средината на јули оваа година.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 250.000 евра.

Денес тој требаше во 16 часот да си ги одмери силите со Шпанецот Баутиста на турнир во Абу Даби, но за жал овој натпревар нема да се случи.

„Премногу сум разочаран што сум принуден да се повлечам од турнирот во Абу Даби. За жал, во последните неколку денови повторни ми се јави билка во лактот и после прегледот лекарите ме советуваа да не ризикувам, да го пропуштам ова натпреварување и одма да продолжам со терапиите.
Многу сум тажен поради тоа што едвај чекав повторно да почнам да играм официјални натпревари. Уживав во припремите и се радував на турнирот во Абу Даби, каде што обожавам да учествувам.
Останува да ја прифатам оваа ситуација и да ги почекам резултатите од терапијата и што поското да се вратам на терените и да вратам во ритам. Се ова може да влијае и на почетокот на сезоната и планот на турнири кој го направив, но одлуката ќе ја донесам во наредните денови.“ – напиша Џокович на својот фејсбук профил.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Bournemouth – Everton
(16:00) Chelsea – Stoke
(16:00) Liverpool – Leicester
(18:30) Manchester Utd – Southampton
(12:30) Fiorentina – AC Milan
(15:00) AS Roma – Sassuolo
(18:00) Inter – Lazio
(20:45) Verona – Juventus

Оставете коментар