Македонскиот репрезентативец се ожени!

Македонскиот репрезентативец се ожени!

На неколку денови пред поаѓањето за Загреб каде ќе се одржи Европското првенство, македноскиот „министер за одбрана“ Борко Ристовски ја побарал за жена својата девојка.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Борко и Николина се пофалија во јавноста преку социјалната мрежа фејсбук.

„Животот е полн со предизвици и препреки кој мораме секојдневно да ги проаѓаме за да продолжиме напред. Животната борба е многу полесна доколку покрај себе имате квалитетна личност која ви дава безрезервна поддршка и љубов. Се радувам што заедно ќе ја водиме битката наречена живот“ – напиша Борко на својот фејсбук профил.

„И официјално верени! Кај нас ништо не е по редослед али љубовта љубовта е од првиот ден најголема. Благослов е да добиеш можност да сакаш безусловно и искрено и тоа да ти биде возвратено. На овој убав ден на сите ви сакам љубов, здравје и среќа  и едни искрени очи покрај вас“ – напиша неговата вереница Николина.

Воедно Борко и Никола очекуваат бебе така што со ова заокружуваат нова етапа во животот.

Им посакуваме среќа и вечност во брачните води.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар