Македонскиот херој Перо Антиќ со шокантна изјава на Фејсбук: Тој вели дека Македонија е…

Перо Антиќ синоќа го „застрела“ кралот среде Мадрид и стана главна вест во кошаркарска Европа.

Македонскиот интернационалец со тројка во последните неколку секунди ѝ донесе прва победа на Црвена Звезда во Евролигата и стана херој во срцата на црвено-белите. Секако, не помало задоволство покажаа и македонските љубители на кошарката.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Но, без разлика на постигнатото во неговата кариера, сите рекорди и достигнувања, секогаш ќе се најде некој што ќе го прозве Антиќ за неговото неиграње за Македонија и ќе го осуди дека не бил патриот, заборавајќи што Антиќ има направено за македонската репрезентативна кошарка…

Овојпат Перо реши да не молчи и жестоко одговори на една прозивка:

Извор: Sport1.mk

Оставете коментар