Манчестер Јунајтед подготви навистина пеколен план: Погледнете што планираат

Манчестер Јунајтед подготви навистина пеколен план: Погледнете што планираат…

Манчестер Јунајтед планира уште едно големо засилување кое може итекако да им значи во походите кон титулата.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Тие подготвуваат посебна тактика, а планот на Манчестер Јунајтед е Санчез да добие друштво од Баерн Минхен.

Како што пренесува германски Билд, се помалку места во редовите на Баварците има за поранешниот фудбалер на Леверкузен и Јувентус.

Искусниот Чилеанецот би можел да биде исфрлен од тимот, кога на лето на чело на германскиот шампион ќе биде задолжен Леон Горецко.

Везниот играч на Шалке договорил соработка со Баварците, а на лето ќе им се придружи како слободен играч.

Токму поради овие причини, Видал би можел да ја заврши сојата епизода во Баерн Минхен, а за неговите услуги интерес покажа Челзи и Манчестер Јунајтед.

Според пишувањата на Билд, Јунајтед важи за фаворит за неговиот потпис, бидејќи во редовите на тимот од Олд Трафорд, неодамна пристигна земјакот на Видал, Алексис Санчез, со кој е во навистина добар однос.

Токму поради ова, како и искажаниот интерес од страна на Манчестер Јунајтед, постои голема веројатност Мурињо да го вработи поранешниот играч на Барселона и Арсенал.

Тие ќе се обидат да го убедат Видал да им се придружи во тимот наредното лето и така дополнително да го засилнат везниот ред во тимот со кој ќе тргнат во поход на сите титули во наредните сезони.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Ни останува да видиме дали Мурињо ќе ја реализира оваа работа па така после кражбата на Алексис Санчез, сега ќе го украде и Видал, за кој веќе долго време менаџерот на Челзи јавно го покажува неговиот интерес.

Оставете коментар