arena.mk

Мајк Тајсон: Порано беше шампион во бокс, денес ќе одгледува и продава марихуана (ФОТО)

Мајк Тајсон: од боксер до дилер на дрога!

Екс првакот во супертешка категорија Мајк Тајсон со своите партнери во Калифорнија оформува ранч за одгледување на марихуана.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Како што пренесуваат од Британски Мирор, на неговиот ранч ќе биде направен центар за истражување со што би се унапредило знаењето околу лековитите својства на на оваа дрога како и школа во која фармерите ќе можат да стекнат основни знаења околу правилната употреба на канабисот.

Колку за потсетување, канабис во Калифорнија ќе можат да купат лица постари од 21 година, а секој еден поединеце ќе може да одледува до 6 растенија и да носи со себе до 3 грама марихуана.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(15:00) AC Milan – Crotone
(15:00) SPAl – Lazio
(18:00) AS Roma – Atalanta
(20:45) Cagliari – Juventus
(13:00) Atl. Madrid – Getafe
(20:45) Sevilla – Betis

Оставете коментар