Вести:

Мајсторија што не смее да се пропушти: Расел Вестбрук со тројка во последна секунда (Видео)

Мајсторија што не смее да се пропушти: Расел Вестбрук со тројка во последна секунда (Видео)

После натпреварот помеѓу Сакраменто и Оклахома, без сомнеж може да се каже дека Расел Вестбрук ги надмина сите очекувања на навивачите.

Имено, измината вечер тој стигна и до трипл-дабл, постигнувајќи тројка истовремено кога беше активиран звукот на сирената која означува крај на натпреварот, а потоа следеше жестока реакција од фановите.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Погледнете за што станува збор:

Оставете коментар