arena.mk

МекГрегор доживеа вистински пекол: Мора да плати еден милион долари, во спротивно го очекува…

Се повеќе информации се појавуваат за инцидентот на Конор Мекгрегор кој минатиот викенд се случи во еден даблински паб.

Од официјалниот извештај на полицијата може да се заклучи дека инцидентот е дело токму на најпопуларниот ММА борец.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Да потсетиме, пред два дена на друштвените мрежи се појавија објави на граѓани кои сведочеа дека тепчаката во пабот ја започнал Конор Мекгрегор. Популарниот борец удрил личност кој била постара од него и која со ништо не го провоцирала.

„Добро познатиот ирски борец нападнал близок соработник на картелот Кинан во пабот во јужен Даблин. Човекот кој бил удрен бил на возвраст околу 50 години кој бил поврзан со осуден дилер Грахам „Виг“ Велан.

Шпанските медиуми открија шокантна тајна: Погледнете зошто Роналдо ќе замине од Реал Мадрид

Од сите извештаи може да се заклучи дека навистина Конор Мекгрегор бил напаѓачот. Кога во прашање е нападното лице, картелот Кинан е најголемиот ирски картел кој го води 60 годишниот Кристи Киинан за кого се верува дека живее во Дубаи. Богатството му се проценува на милијарда долари.

Оставете коментар