Меси изреволтиран: Барселона го продава неговиот најдобар пријател и колега од „Камп Ноу”

Меси изреволтиран: Барселона го продава неговиот најдобар пријател и колега од „Камп Ноу”

Нема сомнеж околу тоа дека Барселона се покажа одлично околу есенскиот дел на сезоната, со тоа што успеаа да ги надминат сите очекувања а со тоа, станаа неприкосновени лидери во Примера.

Но Каталонците не запираат овде, а тие започнаа да прават огромни чекори, започнувајќи со доведувањето на Филипе Кутињо како најскапо засилување во историјата на клубот.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Меси од друга страна, иако во тајност го чуваше неговото мислење околу сите овие случувања, информациите од странските медиуми откриваат дека тој изреагирал доста изреволтирано околу гласините дека раководството на Барса сака да го продаде Луис Суарез ова лето.

 

Заминувањето на Суарез ќе биде клучен и финален потег во целта на Каталонците да ја доведат сензацијата од Ајакс, односно напаѓачот Каспер Долберг.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Многумина го гледаат Долберг како новата голема надеж во светот на фудбалот, а воедно и најдобриот иден напаѓач во Европа.

Оставете коментар