Меси со остра самокритика: Во случај на неуспех, сите треба да…

Меси со остра самокритика: Во случај на неуспех, сите треба да…

Sвездата од Аргентина, Лионел Меси, неодамна се појави со остра самокритика и откри во кој случај тој би ја напуштил репрезентацијата. Да бидеме по спесифични, тој изјави дека доколу репрезентацијата на Аргентина доживее неуспех на Светското првенство во Русија, сите играчи треба да се повлечат од тимот.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

„Доколку одиграме лошо на првенството, сите би требало да се повлечеме. Невозможно е да останеме доколку се случи такво нешто“, изјави Меси.

Како доказ на степенот на сериозност со кој тој го изјави ова важи минатата година после поразот на пенали од Чиле во финалето од Копа Америка, кога Меси одлучи да се повлече од репрезентацијата како резултат на бројни критики. За среќа, тој подоцна ја промени својата одлука.

ФИФА објави неверојатни информации: Погледнете колку луѓе сакаат билет за СП, иако чинат и по илјадници евра

„Тешко прифаќам кога не играм или кога сум заменет, но сфатив и разбрав дека таквата одлука беше најдобра“, додаде Меси.

Оставете коментар