Меси со шокантна изјава за Реал Мадрид: Тој тврди дека Роналдо и екипата, се…

Меси со шокантна изјава за Реал Мадрид: Тој тврди дека Роналдо и екипата, се…

Почна да се загрева атмосферата во нокаут фазата.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Се доближува денот кога ќе започне нокаут фазата во Лигата на шампионите, каде најдобрите екипи во Европа ќе се борат за најзначајниот трофеј. Барселона секогаш е меѓу главните фаворити за највисок пласман, а најдобриот играч на каталонците вели дека две екипи се одвојуваат според квалитетот и треба да бидат најголеми ривали за трофејот.

„Манчестер Сити е еден од најсилните тимови, а тука е и Пари Сен Жермен. не го исклучувам и Реал Мадрид, кој има квалитет, но во моментов не ги остварува посакуваните резултати. Баерн секогаш може да биде опасен, а Германците не се предаваат до последна секунда. Сепак, во моментов најдобри се Манчестер Сити и ПСЖ“, анализираше Меси.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Барселона во осминафиналето од ЛШ за противник го има Челзи, а првиот меч се игра на 20 февруари на „Стемфорд Бриџ“.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

Вторник 13/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Basel – Manchester City
(20:45) Juventus – Tottenham

Лига Европа

(18:00) Crvena Zvezda – CSKA Moscow

Среда 14/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Porto – Liverpool 
(20:45) Real Madrid – PSG

Четврток 15/02/18

Лига Европа                   

(19:00) Bor. Dortmund – Atalanta
(19:00) Ludogorets – AC Milan
(21:05) FC Kopenhagen – Atl. Madrid
(21:05) Lyon – Villarreal
(21:05) Partizan – Plzen
(21:05) Napoli – RB Leipzig

Оставете коментар