arena.mk

Меси со шокантна изјава: Ќе ја напуштам Барселона, бидејќи ми е доста од…

Меси со шокантна изјава: Ќе ја напуштам Барселона, бидејќи ми е доста од…

Меси имаше проблеми со законите на Шпанија, па повеќе пати беше обвинуван поради затајување на данок, но неговата изјава и ситуацијата во која моментално тој се наоѓа е драстично променета, па целата драма доби навистина среќен крај.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Каталонците му префрлиле 12 милиони евра на сметите на Лео и татко му, само Аргентинецот да не си замине од Шпанија

Челниците на Барселона решиле да ги платат сите долгови кои Лионел Меси ги има кон државата Шпанија. Петкратниот освојувач на „Златната топка“ призна дека е виновен за затајување на даноци и поради тоа беше условно осуден на 21 месец.

Меси многу се налути па најави дека може и да си замине од Барселона. Сепак, за тоа да не се случи, клубот решил да ги плати долговите кон државата.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Аргентинскиот виртуоз кој целата кариера е на „Камп Ноу“, неодамна го продолжи договорот до 2021 година и стана најскапоплатен играч во светот.

Оставете коментар