arena.mk

Меч на денот: Реал Мадрид – Тотенхем

Реал Мадрид ќе го пречека Тотенхем во дерби натпреварот во вторник во Лигата на Шампионите. Ова е дуел на двете водечки екипи во групата Х, со по две победи, односно со 6 бода и со идентична гол разлика од 6:1. Реал е фаворит според сите сегменти, но Тотенхем веќе покажа дека може да одигра на врвно ниво и против најдобрите во Европа, па според тоа јасно е дека ќе не очекува еден супер интересен меч. Mадриѓаните се изразит фаворит според светските обложувалници, коефициентот за победа на домаќинот во БетСити е 1.46, нерешен исход е 5.20, а за победа на Спарси коефициентот е 6.70.

Предлог тип на БетСити: двете екипи ќе постигнат гол. Коефициент 1.53 @БетСити

 

Оставете коментар