Мејведер го испровоцира Мекгрегор, па се покаја! Цел свет му се смее поради… (ФОТО)

Мејведер го испровоцира Мекгрегор, па се покаја! Цел свет му се смее поради… (ФОТО)

Конор Мекгрегор е повторно на удар од Флојд Мејведер, кој го исмеваше неговиот скандал во Ирскиот паб.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Крајот на ноември, борецот во УФЦ Мекгрегор нападна тројца криминалци од Даблин под дејство на алкохол.

После таа случка, истите криминалци побараа од него 900.000 фунти за да го заборават тоа понижување, по што за брзо време Конор избега од земјата.

После 3 месеци се огласи и неговиот противник Мејведер, за кого знаеме дека го доби мечот против Мекгрегор.

„Јас веќе те е**в во 2017 година, а сега они ќе те е**т во 2018. Мислам дека ќе ја започнеш новата година е**н“ – напиша на својот твитер профил Мејведер.

После ова многумина го исмеваа поради тоа што доцни со неговата порака 2-3 месеци.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

 

Оставете коментар