Младиот Мбапе урна фантастичен рекорд, Меси и Роналдо го немаат направено ова

Францускиот напаѓаќ Килијан Мбапе ова лето премина од Монако на Паркот на Принцовите.

Многумина беа скептични, бидејќи младиот напаѓач одигра само една сезона на врвно ниво. Меѓутоа, Мбапе веднаш ги демантираше.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Со Нејмар и Кавани се навистина одлично трио, а синоќа испиша историска страница во Лигата на Шампионите.

Неговиот ПСЖ е поразен во Минхен од Баерн со 3:1, а Мбапе го заби единствениот гол за ПСЖ во натпреварите од последното коло од групата Б.

Тоа беше неговиот десети гол во Лигата на шампионите, со кој стана најмладиот играч во историјата на најелитното натпреварување во кое успеал да забие 10 гола. Од првото место тој го тргна Карим Бензема.

Икарди пристигнува во Реал – Тој е засилувањето кое го чинеше Реал…

Мбапе до десетиот гол стигна на 18 години 11 месеци и 15 дена. Досегашниот рекордер Бензема, десетиот гол во ова натпреварување го постигна на 20 години, 10 месеци и 2 дена.

Регистрирај се овде и добиј 6.000 денари бонус за обложување.

(20:45) Liverpool – Sp. Moscow
(20:45) Porto – Monaco
(20:45) Real Madrid – Bor. Dortmund
(20:45) Shakhtar – Manchester City
(20:45) Tottenham – APOEL

Оставете коментар