Мурињо и Гвардиола повторно влегоа во клинч, овој пат поради дефанзивец

Мурињо и Гвардиола повторно влегоа во клинч, овој пат поради дефанзивец…

После Алексис Санчез, нова трка помеѓу Пеп Гвардиола и Жозе Мурињо.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити ова лето повторно ќе водат битка на фудбалскиот пазар, велиме повторно бидејќи на сите ни е веќе познато дека во јануари веќе водеа битка околу Алексис Санчез, од кој на крајот сепак како победник излезе Жозе Мурињо.

Како што пренесуваат англиските медиуми, Пеп и Мурињо им наредиле на своите скаути да до крајот на сезоната будно го пратат стоперот на Лестер, кој изгледа дека ги фасцинирал двата тренерски гиганти.

Стоперот ги воодушеви сите на островот откако летово пристигна од Хула, а оваа сезона е еден од најдобрите дефанзивци. Цената на Хари Магуиера, за кој станува збор, е проценета на 50 милиони фунти, што сигурно нема да претставува некој проблем за клубовите од Манчестер.

Пеп е свесен дека има силна одбрана по доаѓањето на Лапорте, тука се Отаменди и Џон Стонес, додека Компани поради повреда практично е на завршувањето на кариерата. Од друга страна, Жозе Мурињо исто така има доволно стопери, Џонс, Смалинг, Ројо, но прашање е дали сите ќе тие ќе останат во тимот.

Она што во целата приказна дополнително му оди во прилог на дефанзивецот на Лестер е тоа што Магуиер сигурно ќе игра на мундијалот во Русија, што може да му биде одлична прилика.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Имено, мундијалот во Русија ќе му биде прилика да дополнително го сврти вниманието на себе и овозможи за себе трансфер од соништата, токму во некои од клубовите во Манчестер.

Ни останува да почекаме и да видиме што точно ќе се случи во летниот прелиминарен рок.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

Вторник 13/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Basel – Manchester City
(20:45) Juventus – Tottenham

Лига Европа

(18:00) Crvena Zvezda – CSKA Moscow

Среда 14/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Porto – Liverpool 
(20:45) Real Madrid – PSG

Четврток 15/02/18

Лига Европа                   

(19:00) Bor. Dortmund – Atalanta
(19:00) Ludogorets – AC Milan
(21:05) FC Kopenhagen – Atl. Madrid
(21:05) Lyon – Villarreal
(21:05) Partizan – Plzen
(21:05) Napoli – RB Leipzig

Оставете коментар