Мурињо не смее да дозволи сценарио кое го доведува до лудило секој навивач на Манчестер Јунајтед

Мурињо не смее да дозволи сценарио кое го доведува до лудило секој навивач на Манчестер Јунајтед…

Манчестер Јунајтед денес пропушти бодови во Њукастл, Рафаел Бенитез славеше со резултат 1:0, а Жозе Мурињо го приближи кон титулата својот голем ривал Пеп Гвардиола.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

На Сити сега му се потребни шест победи до крај за математички да ја освои титулата, а тоа може да се случи на седми април и тоа во големото дерби во Манчестер.

До крајот на првенството остана уште 11 кола, Сити има 16 бода повеќе, доколку поврзат шест победи, ќе бидат шампион побрзо отколку било која екипа во поновата историја.

Сити додуша нема лесен распоред, следат две поврзани дербиња, со Арсенал на Емиратес и со Челзи на Етихад, но и Јунајтед нема воопшто лесен распоред, бидејќи во наредното коло ги дочекуваат Челзи и Ливерпул.

Доколку Сити ја задржи предноста од 16 бода во однос на Јунајтед, во меѓусебниот дуел за помалку од месец дена би можел да ја осигура титулата, а тоа би било сценарио со кое Мурињо би го довел до лудило речиси секој навивач на Манчестер Јунајтед.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Ни останува да видиме дали во тоа дерби Мурињо и неговиот тим ќе покажат дека тие се газди во Манчестер, или сепак Сити ќе ја потврди својата апсолутна доминација.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

Вторник 13/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Basel – Manchester City
(20:45) Juventus – Tottenham

Лига Европа

(18:00) Crvena Zvezda – CSKA Moscow

Среда 14/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Porto – Liverpool 
(20:45) Real Madrid – PSG

Четврток 15/02/18

Лига Европа                   

(19:00) Bor. Dortmund – Atalanta
(19:00) Ludogorets – AC Milan
(21:05) FC Kopenhagen – Atl. Madrid
(21:05) Lyon – Villarreal
(21:05) Partizan – Plzen
(21:05) Napoli – RB Leipzig

Оставете коментар