Мурињо ја промени целта, ѕвездите на Мадрид мета на Јунајтед…

Странските медиуми неодамна пренесоа доста интересни информации во врска со трансфер кој би можел да биде реализиран наскоро на релација Реал Мадрид – Манчестер Јунајтед.

Станува збор за хрватскиот фудбалер од средината на теренот, Матео Ковачиќ, кој се наоѓа чекор пред потенцијален трансфер во клубот од „Олд Трафорд”.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 250.000 евра.

Одлуката за овој трансфер според странските медиуми припаѓа на Жозе Мурињо, кој наводно е огромен фан на Хрватот.

Тој е спремен да направи интересна понуда на Хрватот со цел да го врати во натпреварувачкиот ритам кој тој го изгуби при губењето на местото во првиот тим на Реал Мадрид.

Ковачиќ сезонава се стекна со 11 настапи за тимот на Зинедин Зидан, а тоа не ги задоволува неговите желби. Како дополнително разочарување, тој беше на мета на жестоки критики поради неговите перформанси во „Ел Класико”.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Bournemouth – Everton
(16:00) Chelsea – Stoke
(16:00) Liverpool – Leicester
(18:30) Manchester Utd – Southampton
(12:30) Fiorentina – AC Milan
(15:00) AS Roma – Sassuolo
(18:00) Inter – Lazio
(20:45) Verona – Juventus

Оставете коментар