Му влезе со „убиствен“ клизач со две нозе! Судијата не покажа ништо! (ВИДЕО)

Му влезе со „убиствен“ клизач со две нозе! Судијата не покажа ништо! (ВИДЕО)

Во финишот на мечот помеѓу екипите наОлимпијакос и Ксантија, резервистот на гостите Лисгарас стартуваше на Бразилецот Себа со цел намерно да го повреди.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Клизач со две нозе, десната нога високо подигната која оди право во колено, по правилата на фудбалската игра ова е за директен црвен картон и неколку натрпевари исклучување, но судијата не покажа ниту жолт!

Погледнете ја ситуацијата:

Who tackles like this… 🤕🤦🏻‍♂️🙈 #tb

A post shared by Football Soccer Futbol (@rldesignz) on

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(17:00) PSG – Montpellier
(18:00) Sassuolo – Atalanta
(20:45) Chievo – Juventus
(15:30) Bayern – Hoffenheim
(15:30) Bor. Dortmund – Freiburg
(15:30) RB Leipzig – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Schalke
(16:15) Valencia – Real Madrid
(20:45) Villarreal – Real Sociedad

Оставете коментар