Навивачите бесни и разочарани: Арсенал го доби најгрдиот дрес во својата историја (ФОТО)

Навивачите бесни и разочарани: Арсенал го доби најгрдиот дрес во својата историја…

Лондонскиот Арсенал подготви непријатно изненадување за навивачите за наредната сезона.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Познатиот портал, Footy Headlines, кој ги има речиси сите ексклузивни вести кога се во прашање новите дресови на тимовите ширум светот, го објави изгледот на третиот дрес на Арсенал за наредната сезона.

Меѓутоа, судејќи според коментарите на навивачите на лондонскиот клуб, Puma го направила најгрдиот дрес во историјата на клубот. Се работи за дресовите кои се во зелена боја со плави линии на ракавите.

Исто така, слични ќе им бидат и оние кои спаѓаат во опремата за тренинг. Покрај зелената боја, половина од тренинг дресовите се во плава боја и прашање е колку ќе им се свиѓа оваа идеја на раководството на клубот. Puma последен пат изработуваше дресови за Арсенал во минатата сезона.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Погледнете ги фотографиите во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(13:30) Tottenham – Arsenal
(16:00) Everton – Crystal Palace
(18:30) Manchester City – Leicester
(17:00) Toulouse – PSG
(15:00) SPAL – AC Milan
(15:30) B. Leverkusen – Hertha
(15:30) Bor. Dortmund – Hamburger SV
(18:30) Bayern – Schalke
(13:00) Villarreal – Alaves
(16:15) Malaga – Atl. Madrid
(18:30) Leganes – Eibar
(20:45) Real Madrid – Real Sociedad

Оставете коментар