Навивачите во Турција му испратија порака на Перо Антиќ: Погледнете што пишуваше (ФОТО)

Кошаракрот на Ѕвезда дочекан како што доликува од страна на навивачите на Фенербахче.

Навивачите на Фенербахче не го забораваат Перо Антиќ и сето она што тој го даде за клубот за двете сезони колку што го носеше дресот на турскиот и европскиот шампион.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден повеќе од 230.000 евра.

Тоа му го покажаа и пред натпреварот со Ѕвезда со овации во моментот кога се загреваа.

-Чувајте ги своите бради, Перо Баба се врати – му порачаа најверните навивачи на клубот со кој претходната сезона се искачи на врвот на Европа.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден повеќе од 230.000 евра.

Погледнете како навивачите го пречекаа Перо Антиќ:

https://twitter.com/EurohoopsTR/status/943173697799639045

Оставете коментар