Навивачите во шок, откриена шокантна тајна за Кутињо: Тој секој месец добивал…

Навивачите во шок, откриена шокантна тајна за Кутињо: Тој секој месец добивал…

Филипе Кутињо конечно пристигна на Камп Ноу и така ја прекина најголемата трансфер сага. Бразилецот вчера и официјално стави потпис на договорот со Каталонците, но ќе мора малку да причека на деби поради својата повреда.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Сега е откриен и еден важен детал кој сигурно дополнително ќе ги налути навивачите на Ливерпул. Имено, Луис Суарез, некогашниот нивни миленик, е еден од најзаслужните за доаѓањето на Бразилецот на Камп Ноу.

Суарез и Кутињо поминаа само една сезона заедно во дресот на Ливерпул, а очигледно е склопено големо пријателство. Потоа Уругваецот се пресели во Барселона за 80 милиони евра.

Четири години подоцна, Кутињо тргна по неговите стапки, а Суарез помогна во преговорите и се подготвки за неговото доаѓање.
Англиските таблоиди пишуваат дека Уругваецот на претседателот на Барселона му рекол дека на Кутињо не му треба сместување во хотел бидејќи веќе му резервирал куќа.

“Видел дека куќата до неговата била на продажба. Не бил сигурен дали ќе пристигнам во Барселона, но му се допаднала идејата. Знам дека Луис ќе ми помогне да ссе осеќам како дома”, изјавил Кутињо.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Важно е да се напомене дека во ист кварт живее и Лионел Меси. Исто така, Бразилецот открил дека Суарез редовно бил во контакт со него изминатите мессеци, а Уругваецот го намамил на Камп Ноу со пораки за живот во Барселона.

“Ние сме добри пријатели. Ми пишуваше стално за градот, поради тоа уште повеќе сакав да пристигнам таму”, додаде Кутињо.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар