Навивачите во ШОК: Погледнете кој фудбалер пристигнува во Манчестер Јунајтед!

Навивачите во ШОК: Погледнете кој фудбалер пристигнува во Манчестер Јунајтед!

Деталите штотуку испаднаа на површина, а навивачите се крајно незадоволни.

Станува збор за новодоговорениот трансфер на Манчестер Јунајтед, со кој во редовите на клубот ќе биде доведен познатиот Лукас Моура од редовите на ПСЖ.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Како што откриваат информациите, Моура ќе биде доведен во редовите на Јунајтед за цена од 25 милиони евра, а како резултат на ова, навивачите се крајно незадоволни и веќе пишуваат покрај барањата на Мурињо да биде доведен Гризман, Перишиќ, Бејл или Дибала, тој одбрал да доведе просечен фудбалер.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар