Навивачите на Милан со барање пред натпреварот со Арсенал

Навивачите на Милан со барање пред натпреварот со Арсенал…

Дел од симпатизерите на Милан се организираа на социјалните мрежи со барање до раководството на клубот против Арсенал во меч од Европа Лигата да се игра со специјални дресови во чест на Давиде Астори.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Трагично починатиот капитен на Фиорентина ги почна првите фудбалски чекори во младинската Академија на Милан, а навивачите на „росонерите“ покренаа убава акција.

Дури и изработија нацрт како би изгледал дресот на нивниот клуб за специјална прилика, за дуелот со „топчиите“ закажан за во четврток на „Сан Сиро“.

Погледнете ја фотографијата во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Оставете коментар