Навивачите полудеа поради најновата фотографија на Месут Озил (ФОТО)

Навивачите полудеа поради најновата изјава на Месут Озил…

Коментарите на навивачите после објавата на Месут Озил на социјалните мрежи, беа навистина лоша глетка.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Месут Озил е фудбалер чиј договор истекува на крајот од оваа сезона, а и понатаму се преговара околу нов договор.

Секако, сега и другите клубови имаат право да преговараат со германскиот репрезентативец кој игра во се подобра форма во овој дел од сезоната, но медиумите велат дека предноста сепак ја има Арсенал.

Се пишуваше дека условот да Озил остане е доаѓањето на Михтаријан и Обамејанг, првиот веќе пристигна, а за вториот се преговара, па во овој случај Озил е на пола пат до останување во Арсенал.

Секако, тој има и свои финансиски барања кои се далеку поголеми од неговиот сегашен договор, па прашање е на колкаво покачување ќе биде подготвен Арсенал, а истото тоа да не ја наруши хармониајта во екипата, пред се атмосферата во тимот на Арсен Венгер.

Вчерашната објава на Месут Озил на социјалните мрежи доведе до неверојатни коментари од страна на навивачите на Арсенал.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Што објави?

Тој објави фотографија на својата влезна врата од домот, напиша “Мој Дом” и “Лондон”, а на фотографијата се гледа неговото лого “M10”.

Изгледа дека тој не планира да замине од Лондон, а тоа е вистинска причина за коментарите на навивачите на Арсенал.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(17:00) PSG – Montpellier
(18:00) Sassuolo – Atalanta
(20:45) Chievo – Juventus
(15:30) Bayern – Hoffenheim
(15:30) Bor. Dortmund – Freiburg
(15:30) RB Leipzig – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Schalke
(16:15) Valencia – Real Madrid
(20:45) Villarreal – Real Sociedad

Оставете коментар