На Балканов повторно пристигнува некогашниот напаѓач на Сити и Јувентус?

На Балканов повторно пристигнува некогашниот напаѓач на Сити и Јувентус?

Според пишувањата на неколку хрватски медиуми, вклучувајќи ги Index.hr и Sportske novosti, клуб од Балканот е во навистина сериозен ангжман околу засилувањето во врвот на нападот.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Имено, во Хрватска би требало да пристигне големо засилување, а станува збор за познатиот некогашен напаѓач на Сити и Јувентус.

Според информациите до кои пристигнаа хрватските медиуми, Валери Бојинов е понуден на Ријека, а уште денес би требало да стигне на југ португалецот, каде што е тимот кој се подготвува за продолжување на сезоната.

Имено, челниците на клубот од Ријека се загрижени околу физичката подготвеност на бугарскиот фудбалер кој веќе има 31 година, но тој е слободен играч уште од октомври минатата година кога го раскина договорот со швајцарскиот клуб и од тогаш нема одиграно ниту еден професионален натпревар.

Наводно Бојинов, доколку ги помине лекарските прегледи, со Ријека би требало да потпише шестмесечен договор, со опција за продолжување на соработката на уште една година. Валери Бојинов во својата професионална кариера променил голем број клубови.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Серниорската кариера ја започнал во Лече, за потоа да настапи за Фиорентина, Јувентус, Манчестер Сити, Парма, Спортинг, Верона, Вицензе, Левски, Тернано, Партизан итн.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(17:00) PSG – Montpellier
(18:00) Sassuolo – Atalanta
(20:45) Chievo – Juventus
(15:30) Bayern – Hoffenheim
(15:30) Bor. Dortmund – Freiburg
(15:30) RB Leipzig – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Schalke
(16:15) Valencia – Real Madrid
(20:45) Villarreal – Real Sociedad

Т.Б

Оставете коментар