Некогашната НБА ѕвезда испратена на психијатар откако извршила тежок грабеж…

Некогашната НБА ѕвезда испратена на психијатар откако извршила тежок грабеж…

Бен Гордон, поранешната НБА ѕвезда и поранешен кошаркар за Шарлот, Орландо, Чикаго а дури и Детроит, неодана се најде во центарот на нов скандал кој се заканува да ја затемни неговата историја во светот на кошарката.

Со само 34 години, Гордон го допре дното а нема таков што му е јасно што точно се случувало во неговиот живот. Странските медиуми откриваат дека тој извршил тешка кражба со ладно оружје како резултат на кое завршил во затвор, каде пак платил кауција од 50.000 долари и ја добил својата слобода.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Други информации додаваат дека Гордон го нападнал сопственикот на зградата, а потоа му се заканувал со нож и му ги одземал парите кои претходно му ги дал за станарина.

Само неколку дена пред овој настан, НБА ѕвездата била приведена поради возење на автомобил со лажни таблици, а требаше да се појави на психијатриско вештачење откако нападна жена во Октомври.

 

Исповед на стујардесата која ја преживеа трагедијата на Шапекоенсе

Оставете коментар