Нема да поверувате: Погледнете со каков автомобил пристигна Герет Бејл во Париз (ФОТО)

Герет Бејл е навистина добар фудбалер, можеби и одличен, зависи во кој поглед.

Но, за твитерџиите тој никогаш нема да биде доволно добар.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Вечерва во Париз е церемонијата за доделувањето на Златната Топка, па беа поканети бројни фудбалски ѕвезди.

Твитерџиите не останаа покусо, па одлучија да ни прикажат како Герет Бејл пристигнал на церемонијата земајќи го во предвид фактот дека тој постојано се повредува и е отсутен од фудбалските терени.

Буфон заминува, погледнете кој ќе биде новиот голман на Јувентус

Погледнете ја фотографијата во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Оставете коментар