Нема да поверувате, погледнете што прави Ибрахимовиќ во Штип (ФОТО)

Нема да поверувате, погледнете што прави Ибрахимовиќ во Штип…

Како што претходно информираше нашиот портал, Златан Ибрахимовиќ е во Македонија и тоа во градот Штип.

Причината поради која тој е овде ја открива порталот Екипа.мк:

Тој е дојден на лов, и треба да остане и во наредните неколку денови, а дел од најсреќните штипјани имаа и можност да се фотографираат за спомен со легендарниот напаѓач.

Швеѓанецот е најновата фудбалска ѕвезда која доаѓа во Македонија на лов, откако претходно беа и Единсон Кавани, Диего Милито.

Дали Македонија станува навистина популарна дестинација за светски познатите фудбалери?

Погледнете ги фотографиите во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Извор: Екипа.мк

Оставете коментар