Неочекувано: Кутињо се појавил во соблекувалната на Барселона, а потоа еден фудбалер го…

Ситуацијата која се случила во соблекувалната во Барселона привлече големо внимание врз еден фудбалер.

Филипе Кутињо се појавил во соблекувалната во Барселона, наишол на добредојде од голем број играчи, тој не е подготвен, ќе мора да паузира поради повредата, но го оствари својот сон, ќе заигра за Каталонците.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Сепак, некои шпански медиуми пишуваат дека не се сите среќни поради доаѓањето на Кутињо во редовите на Барселона и тоа најмногу поради неговата плата од дури 14 милиони евра.

Така, Diario Gol наведува дека Иниеста не се поздравил со Кутињо, што инсинуира дека е незадоволен со доведувањето на играчи кои во догледно време ќе му го одземат местото во тимот, односно играчи, кои ќе бидат замена за Бледиот Витез.

Иниеста го продолжи договорот на уште година дена, но многумина веруваат дека тоа е симболичен потег и дека тој на лето ќе го напушти Камп Ноу во потрага по минутажа. Сјајниот везен играч на Барселона, одигра 650 натпревари и освои 30 трофеи.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Интересно е што тој не бил наеден како играч кој се бунел поради платата на Кутињо, наводно, тука се побуниле и Пике и Бускетс, кои сметаат дека Бразилецот добил премногу пари и дека тоа ќе ги наруши односите во соблекувалната.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар