Нејмар ги загрижи навивачите: Погледнете каква фотографија сподели тој (Фото)

Нејмар ги загрижи навивачите: Погледнете каква фотографија сподели тој (Фото)

За време на вчерашното гостување, фудбалерите на ПСЖ го совладаа Тулуз со минимални 1:0 во рамките на 25. коло од француската Лига 1.

Парижаните тешко ги исполнија очекувањата на навивачите доаѓајќи до три нови бода, а секако Нејмар беше најзаслужен за ова бидејќи го постигна единствениот гол на натпреварот. Но веднаш потоа, тој ги загрижи навивачите а воедно и сите љубители на фудбалот со само една објава на социјалните мрежи.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Нејмар повторно покажа дека има жестоки дуели со противничките играчи, а најмногу страдаат неговите зглобови. Докторите пак веднаш се загрижиле за него и се осигурале тој да биде подготвен за натпреварот во ЛШ против Реал Мадрид, која ќе се одигра оваа среда.

Оставете коментар