Нејмар го потресе Париз: Тој повеќе не е среќен во ПСЖ…

Нејмар го потресе Париз: Тој повеќе не е среќен во ПСЖ…

Странските медиуми денес открија ексклузивни информации околу ѕвездата на ПСЖ, Нејмар.

Тие откриваат дека Нејмар повеќе не е среќен во Париз, и наведоа неколку причини зошто најскапиот фудбалер во светот размислува да го напушти клубот.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Се работи за тоа дека на Бразилецот му смета квалитето на француската лига, и премногу дефанзивно ориентираните екипи, а со тоа и големиот број на физички дуели.

Тој е уплашен дека како резултат на острите стартови може да доживее тешка повреда што ќе влијае на неговата натамошна кариера. Информациите додаваат дека Нејмар наводно веќе се доверил на своите пријатели дека во Шпанија се чувствувал подобро и посигурно, и дека Примера повеќе му одговара на неговиот стил на игра.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Па затоа, тој сака што е можно побрзо да се врати таму, а најголем кандидат за неговиот потпис е Реал Мадрид.

Оставете коментар