Нејмар нападнат во Германија: Навивачите на Баерн Минхен се обиделе да го…

Фановите на баварскиот гигант со тој потег протестираа поради скапите влезници…

Баерн Минхен славеше со 3:1 против Пари Сен Жермен во синоќешното дерби во Лигата на шампионите. Баварскиот гигант успеа да му го нанесе првиот пораз на францускиот тим, но и покрај тоа „светците“ завршија како првопласирани во својата група и ќе имаат привилигирана улога пред ждрепката за нокаут фазата.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

На дуелот во Минхен, фановите на Баерн најдоа начин како со еден потег да направат две добри работи за нив. Извадија транспарент на кој пишуваше „75 евра? Ние не сме Нејмар, цените на влезниците мора да бидат нормални“.

Со овој потег, тие сакаа да потенцираат дека нивнито омилен тим мора да ги намали цените за дуелите во Лигата на шампионите, но и да го деконцентрираат најдобриот играч на гостите. Тие фрлаа кон Нејмар со лажни банкноти од по 500 евра кон него на теренот.

Младиот Мбапе урна фантастичен рекорд, Меси и Роналдо го немаат направено ова

На крајот тоа се покажа како успешно, бидејќи Нејмар за прв пат сезонава не даде гол во меч од елитната лига, а со тоа и неуспеа да стане првиот играч во историјата кој успеал да погоди во сите шест средби бо групната фаза.

Регистрирај се овде и добиј 6.000 денари бонус за обложување.

(20:45) Liverpool – Sp. Moscow
(20:45) Porto – Monaco
(20:45) Real Madrid – Bor. Dortmund
(20:45) Shakhtar – Manchester City
(20:45) Tottenham – APOEL

Оставете коментар