Нејмар одлучи: Ќе одам на операција, не сакам да го ризикувам…

Нејмар одлучи: Ќе одам на операција, не сакам да го ризикувам…

Откако се разоткри мистеријата околу повредата на Нејмар, и стана јасно дека тој има фрактура на стапалото, најскапиот фудбалер во светот денес одлучи да оди на операција, која ќе го оддели од терените цели два месеци.

Оваа информација беше пренесена од страна на бразилските медиуми, а потоа беше потврдена и од француските медиуми.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Наводно Нејмар имал мала фрактура на петата метатарзална коска на стапалото, а постоеше можност тој да „стисне заби” и да одигра два настапи на реваншот против Реал Мадрид во Лигата на шампионите, но тоа би било поризично и би претставувало посериозна повреда и подолга пауза.

Но тој не сака да го ризикува настапот на Мундиалот, а тоа негов врвен приоритет, па затоа тој одлучи да оди на операција.

Конзервативното лечење на ваква повреда може да доведе и до поголеми компликации, а Нејмар не може ни да замисли да го пропушти Светското првенство.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

ТОП 6 натпревари на кој дефинитивно треба да се обложите:

(15:05) Manchester Utd – Chelsea 
(15:30) B. Leverkusen – Schalke
(20:45) AS Roma – AC Milan
(18:30) Valencia – Real Sociedad
(20:45) Sevilla – Atl. Madrid
(20:45) Arsenal – Manchester City

Останати натпревари на кој можете да се обложите и да добиете 6.000 денари бонус, доколку се регистрирате на овој линк:

(13:30) Burnley – Everton
(16:00) Swansea – West Ham
(16:00) Tottenham – Huddersfield
(18:30) Liverpool – Newcastle
(17:00) Troyes – PSG
(18:00) Lazio – Juventus
(20:45) Napoli – AS Roma
(15:30) Schalke – Hertha
(15:30) Hamburger SV – Mainz
(18:30) RB Leipzig – Bor. Dortmund

Оставете коментар