Нејмар преку Инстаграм му испрати порака на Кутињо (ФОТО)

Тој му честита на успешниот трансфер во Барселона.

Бразилскиот фудбалер Филипе Кутињо денес и официјално е претставен како нов фудбалер на Барселона во која пристигна од Ливерпул.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Каталонскиот клуб за доаѓањето на Кутињо издвои дури 160 милиони евра, со што Бразилеот стана вториот најскап играч во историјата на фудбалот. На прво место е Нејмар кој минатото лето од Барселона премина во ПСЖ за неверојатни 222 милиони евра.

Токму поранешниот играч на Барселона одлучи да се огласи на Инстаграм се со цел да му честита на својот соиграч од репрезентацијата на големиот трансфер.

Секако, Нејмар не издржа на крај, па мораше да се пошегува со Кутињо.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

“Многу сум среќен поради тебе. Ти ги посакувам најголемите успеси на светот. Сигурен сум дека ќе биде многу среќен. И…кажи ми, дали таа фризура е сега во мода?”, напиша Нејмар.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Погледнете ја фотографијата во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Оставете коментар