arena.mk

Никој не го очекуваше: Погледнете кој фудбалер ќе пристигне во Јувентус (ФОТО)

Никој не го очекуваше: Погледнете кој фудбалер ќе пристигне во Јувентус…

Челниците на актуелниот првак на Италија, Јувентус, сериозно размислуваат за тоа да до крајот на јануарскиот прелиминарен рок, доведат барем едно засилување.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Според пишувањето на италијанските медиуми, Старата дама покажа голем интерес за младиот напаѓач кој сигурно никој не го очекуваше.

Станува збор за играч кој моментално игра во Перуга на позајмица од Каљари. Наводно, Јувентус веќе ги започнал преговорите за овој играч од Северна Кореја и се би требало да биде завршено во наредните неколку дена.

19 годишниот Кванг-Сонг Хан пред почетокот на оваа сезона замина во Перуга на позајмица и одигра 17 натпревари, со што постигнал седум гола и три асистенции. Хан се прослави минатата сезона кога дебитираше за Каљари и стана првиот играч од Северна Кореја, кој заиграл во Серија А.

Хан во првиот дел од сезоната на Серија Б навистина воодушеви со своите игри за Перуга, со што го сврте вниманието на многу екипи помеѓу кои и Јувентус, кој сега е сериозно заинтересиран за него.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Ни останува да видиме што ќе се случи до крајот на месецот и дали Јувентус ќе ја заврши оваа работа за која сме сигурни дека се надеваат и навивачите на клубот од Торино, кои очекуваа некои звучни имиња.

Оставете коментар