Новак Ѓоковиќ стана татко по втор пат, неговата сопруга на свет донесе прекрасно девојче

Еден од најдобрите светски тенисери Новак Ѓоковиќ и неговата сопсруга Јелена го добија своето второ дете.

Сопругата на Новак се породила во саботата во Монте Карло, на свет донесе девојче кое го доби името Тара.

Новак и Јелена на 21.октомври 2014 година го добија своето прво дете синот Стефан.

Оставете коментар