arena.mk

Нова страшна НБА повреда! Соиграчите ги покриваа главите од глетката… (ВИДЕО) (ФОТО)

Нова страшна НБА повреда! Соиграчите ги покриваа главите од глетката… (ВИДЕО) (ФОТО)

Кошаркарите на Кливленд ја победија екипата на Мајами со 91:89, додека Портланд го надигра Чикаго со 124:108. Но сепак се падна во сенка поради една страшна повреда.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Меколум барем соигра ја одбележи ноќта во дресот на Портланд, постигна рекорд со дадени 28 поени во првиот дел, а дуелот го заврши со рекордни 50 поени во својата кариера.

Чикаго не можеше да одговори на тоа, Лилард по одличната партија на својот соиграч остана во втор план со 13 поени и седум асистенции, додека за Чикаго Лавајн имаше личен рекорд за оваа сезона со 23 поени.

Мајами падна против Кливленд, што и не е чудно кога погодија само три тројки од 28 обиди.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Слободните фрлања исто така беа катастрофални (14:25), со 20 изгубени топки, па Кливленд го собра „медот“ од ваквиот епилог.

Накрајот конечен резултат го постави Корвер од слободни удари, а мечот Леброн Џејмс го заврши со 24 поени, 11 скокови и 5 асистенции.

Бостон си поиграсо Никси со 20 поени на Морис, Спејтс го водеше Орландо до победа со 21 поен, на Филаделфија не и помогна одличната партија на Ембид со 29 поени и 14 скокови, Динвиди го предводеше Бруклин со 27 поени.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Црна точка на вечерта беше повредата на Ајзе Канан од Феникс, која беше хорор!

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Толку лошо изгледаше што ЕСПН одлучи да не ја емитува снимката.

https://twitter.com/SBNation/status/958917808359796736

Оставете коментар