Објавени се навистина интересни информации: Погледнете зошто Роналдињо ја напуштил Барселона

Објавени се навистина интересни информации: Погледнете зошто Роналдињо ја напуштил Барселона…

Братот на легендарниот фудбалер Роналдињо откри интересно информации, Роналдињо не заминал од Барселона поради Гвардиола, главната причина е нешто сосема поинакво.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Големата бразилска фудбалска ѕвезда во 2008 година ја напушти Барселона и со тој потег ги изненади големиот број љубители на квалитетниот фудбал.

Потоа, се појавуваа разни шпекулации поради кои наводно еден од најдобрите играчи некогаш го напуштил каталонскиот клуб, а изгледа дека конечно сега се откриени вистинските причини за тоа.

Братот на роналдињо, Роберто де Асис, објасни од која причина бразилската ѕвезда ја напуштила Барселона во далечната 2008 година: “Многу се пишуваше за тоа дека Роналдињо ја напуштил Барселона поради Гвардиола, но тоа не е вистина”, изјави тој, па додаде:

“Разговаравме со Пеп, и јас му реков на Роналдињо дека треба да остане, но тој сакаше да си замине”, изјави Роберто де Асис за UOL Esporte па дополнително ја објасни целата ситуација:

“Мислам дека главната причина за заминувањето и напнатоста во клубот ја создадоа претседателските избори. Тој замина бидејќи не сакал да ги трпи тензиите помеѓу Сандра Росел и Хуан Лапорте. Роналдињо беше ас во ракавот на Росел и се почувствува искористен”, заклучи неговиот брат.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

На крајот, иако промени голем број клубови во Европа и во секој од нив беше главна ѕвезда, Роналдињо остана запаметен најмногу како играч на Барселона каде што ги одигра најдобрите натпревари во својата фудбалска кариера.

Какви се вашите коментари и мислења поврзани со оваа вест?

Оставете коментар