Објавени шокантни информации: Ебоуе не извршил самоубиство, тој се…

Објавени шокантни информации: Ебоуе не извршил самоубиство, тој се…

Светот на спортот денес беше запрепастен од информација која беше пуштена во јавноста.

Станува збор за Емануел Ебуе, поранешниот фудбалер на Арсенал кој беше на работ на банкрот и призна дека размислувал за самоубиство пред одредено време.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

тој доби повик од Фатих Терим да работи како помошник во Галатасарај, а воедно доби уште неколку понуди после неговиот емотивен исповед во јавноста. Тој минеше низ неговиот најтежок период кога неговата сопруга му земала апсолутно се што имал и не му дозволувала да ги види своите деца, ниту пак да ги слушне преку телефон.

Денес произлезе лажна информација дека тој извршил самоубиство, но за среќа таа информација е лажна.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Информацијата произлезе од неофицијални извори, а официјална изјава од поранешниот фудбалер околу овој скандал сеуште се очекува.

Оставете коментар