Објавени шокантни информации за Кристијано Роналдо: Неговиот следен клуб ќе биде…(ФОТО)

Објавени шокантни информации за Кристијано Роналдо: Неговиот следен клуб ќе биде…(ФОТО)

Во Мадрид речиси секој ден се пишува за заминувањето на легендарниот Кристиано Роналдо, но иако тоа влегува во темата на шпекулации од страна на медиумите, со текот на времето се повеќе и повеќе овие шпекулации можат да станат реалност. 

Најновите информации од странските медиуми откриваат дека тој би можел да ја продолжи својата кариера во Челзи, односно дека самиот Роналдо изразил желба да се пресели во истиот клуб.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Иако тој има долга историја со Манчестер Јунајтед и најголеми се шансите таму да го одигра остатокот од својата кариера, изворите откриваат дека Роман Абрамович е одлучен да го врати Жозе Мурињо, а заедно со него и ѕвездата од „Сантиаго Бернабеу”.

Челзи од друга страна пак би можел да се соочи со заминувањето на Еден Азар, па купувањето на Роналдо би било идеално за „Сините”.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

 

Оставете коментар