Објавени шокантни податоци за Барселона и Реал Мадрид, тие се целосно…

Објавени шокантни податоци за Барселона и Реал Мадрид, тие се целосно…

Објавени се незапамтени податоци, податоци кои шокираа многумина, Реал Мадрид и Барселона се целосно исти.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Во викендот зад нас, Реал Мадрид и Барселона забележија нови победи во домашните првенства.

Кралевите го совладаа Алавес со 4:0, додека Блауграна беше подобра од Жирона со 6:1. Неуморните статистичари се погрижија да пресметаат одредени работи и дојдоа до неверојатни податоци.

Имено, тие ја пресметале гол-разликата на двете екипи и тоа речиси од самиот почеток на првенството во Шпанија и заклучокот до кој дојдоа беше помалку неочекуван.

Имено, во последните 2,787 натпревари, Барселона и Реал Мадрид во Ла Лига имаат иста гол-разлика. Овој податок ја шокираше фудбалската јавност, а после тоа многумина потврдија дека се работи за точен податок.

Реал Мадрид во последните 2,787 натпревар постигнал 6,009 голови, а примил 3,167. Тоа значи дека гол-разликата на кралскиот клуб изнесува +2,842.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Од друга страна во исто толку одиграни натпревари во најсилниот ранг на шпанскиот фудбал, Барселона постигнала 5,968 голови, а примила 3,126. Гол-разликата на каталонскиот клуб исто така изнесува +2,842, што е речиси неверојатно.

Какви се вашите коментари поврзани со оваа статистика?

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

ТОП 6 натпревари на кој дефинитивно треба да се обложите:

(15:05) Manchester Utd – Chelsea 
(15:30) B. Leverkusen – Schalke
(20:45) AS Roma – AC Milan
(18:30) Valencia – Real Sociedad
(20:45) Sevilla – Atl. Madrid
(20:45) Arsenal – Manchester City

Останати натпревари на кој можете да се обложите и да добиете 6.000 денари бонус, доколку се регистрирате на овој линк:

(13:30) Burnley – Everton
(16:00) Swansea – West Ham
(16:00) Tottenham – Huddersfield
(18:30) Liverpool – Newcastle
(17:00) Troyes – PSG
(18:00) Lazio – Juventus
(20:45) Napoli – AS Roma
(15:30) Schalke – Hertha
(15:30) Hamburger SV – Mainz
(18:30) RB Leipzig – Bor. Dortmund

Оставете коментар