arena.mk

Оваа постапка на еден навивач стана хит во Америка! Погледнете што направи тој на паркетот пред почетокот на натпреварот (ВИДЕО)

Оваа постапка на еден навивач стана хит во Америка! Погледнете што направи тој на паркетот пред почетокот на натпреварот (ВИДЕО)

Најдобрата кошаркарска лига во светот НБА е препознатлива по начинот на организирање на натпреварите. Тие за време на паузите прават интересни моменти во кои ги вклучуваат и навивачите.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Но овој случај еден од навивачите на Пеликанс одлучи да направи обратна ситуација и тој да се најде во прв план, без притоа да биде повикан од било кој.

Тој се обидел да се камуфлира односно облекол исти тренерки како и играчите на Љу Орлеанс и успеал во тоа. Па така влезе во теренот и извесно време се загреваше заедно со играчите, се додека полицијата не го забележа тоа.

Тие го вратија на своето место а навивачот си помина само со опомена.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Погледнете за целата ситуација:

https://twitter.com/DimeUPROXX/status/958000599240495104

Оставете коментар