Ова е клучниот играч на Челзи а не е Азар!

Ова е клучниот играч на Челзи а не е Азар!

Еден Азар се пробуди против ВБА и ја водеше екипата на Челзи до триумф со резултат 3:0.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Постигна два гола против „сталните муштерии“. Против оваа екипа откако игра за Челзи им има сместено седум гола во мрежата.

Јасно е дека Белгијанецот е клучен фактор во офанзивата на „Плавите“, но еден податок нас не доведува до заклучок дека клуч за успех на Челзи оваа сезона е дефанзивец на оваа екипа.

Се работи за младиот Андреас Кристенсен, за кого ова лето постоеше сомнеж, дали воопшто има квалитет за оваа екипа.

Сега на сите им е јасно дека има, Данецот е клучен играч во екипата на Антонио КОнтео, а следниот податот доволно говори за тоа.

Челзи нема примено ниту еден гол во последните 460 минути, додека Кристијансен бил на теренот, додека во последните 158 минути без него примиле седум голови.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Вчеравечер уште еднаш покажа дека е класа од играч, имаше беспрекорна успешност во стартовите, 97% успешни додавања, секој дриблинг му беше успешен, забележи и 80% комплетирани други топки и 40% добиени воздушни дуели.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

Вторник 13/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Basel – Manchester City
(20:45) Juventus – Tottenham

Лига Европа

(18:00) Crvena Zvezda – CSKA Moscow

Среда 14/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Porto – Liverpool 
(20:45) Real Madrid – PSG

Четврток 15/02/18

Лига Европа                   

(19:00) Bor. Dortmund – Atalanta
(19:00) Ludogorets – AC Milan
(21:05) FC Kopenhagen – Atl. Madrid
(21:05) Lyon – Villarreal
(21:05) Partizan – Plzen
(21:05) Napoli – RB Leipzig

 

Оставете коментар