Ова е конечниот список на ракометарите кои ќе заминат на Европското во Хрватска

Ова е конечниот список на ракометарите кои ќе заминат на Европското во Хрватска

Предводникот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез го објави конечниот список со кој ќе замине на Европското првенство во Хрватска.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Тој заминува со 19 ракометари кои беа дел од подготовките за престојното првенство.

Ова е конечниот список:

Голмани: Борко Ристовски, Никола Митревски, Златко Даскаловски

Бекови: Кирил Лазаров, Филип Миркуловски, Филип Талески, Филип Лазаров, Немања Прибак, Мартин Велковски, Филип Кузмановски

Крила: Дејан Манасков, Гоце Георгиевски, Мартин Поповски, Гоце Ојлески

Пикери: Стојанче Стоилов, Жарко Пешевски, Никола Маркоски

Одбрана: Аце Јоновски, Велко Марковски

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Во текот на утрешниот ден македонската репрезентација заминува за Загреб. Првиот натпревар го играме на 13. јануари против Словенија, на 15. се среќаваме со Црна Гора, а првата групна фаза ја завршуваме со Германија на 17.

Со среќа момци!

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар