arena.mk

Ова е официјалниот идеален тим на УЕФА! Го нема Нејмар, Роналдо и Меси не добија најмногу гласови!

Ова е официјалниот идеален тим на УЕФА! Го нема Нејмар, Роналдо и Меси не добија најмногу гласови!

УЕФА традиционално го избра најдобриот тим за 2017та година според гласовите на официјалниот интернет сајт кои оваа година достигнаа рекорден број од 8.8 милиони гласови.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Најчудното во оваа листа е тоа што го нема најкапиот фудбалер на сите времиња, бразилецот Нејмар.

Во најдобрите 11 петмина се од екипата на Реал Мадрид Кристијано Роналдо, Серхио Рамос, Тони КРос, Лука МОдрич и Марсело, од БАрселона е избран само Меси, а тука се и Џанлуџи Буфон и Џорџо Кјелини од Јувентус, Дани Алвеш од ПСЖ, Кевин Де Брујн од Манчестер Сити и Еден Азар од екипата на Челзи.

Интересен факт е тоа што на оваа листа се најде и 39-годишниот Џанлуџи Буфон кој е најстариот играч што некогаш бил на оваа листа. Што е уште еден негов рекорд а воедно и петти пат се наоѓа на оваа листа со што се доближи до Икер Касилијас кој се има најдено 6 пати на оваа листа.

Погледнете ги конечните резултати од гласањето на официјалната страна на на УЕФА:

www.uefa.com

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар