Ова е промашување на годината! Го промаши голот од 2 метри! (ВИДЕО)

Ова е промашување на годината! Го промаши голот од 2 метри! (ВИДЕО)

Серхио Араухо се кандидираше за промашување на сезоната во супер лигата на Грција.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

АЕК ја пречека екипата на Атереас и победи со голот од пенал во 61-та минута, и се тоа поради Араухо кој 12-та минута покажа себичност.

Топката се движеше и речиси беше влезена во голот откако неговиот соиграч упати удар, но бившиот играч на Лас Палмас сакаше да биде тој кој ќе ја смести топката во мрежата.

Во видеото ќе погледне како тој се избрука пред цел стадион, и за себичноста но и за избивањето на топката надвор од голот.

Да потсетиме дека АЕК е втор на табелата. Има два бода помалку од ПАОК и седум повеќе од Олимпијакос кој е драстично казнет.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Погледнете ја целата ситуација:

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

Вторник 13/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Basel – Manchester City
(20:45) Juventus – Tottenham

Лига Европа

(18:00) Crvena Zvezda – CSKA Moscow

Среда 14/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Porto – Liverpool 
(20:45) Real Madrid – PSG

Четврток 15/02/18

Лига Европа                   

(19:00) Bor. Dortmund – Atalanta
(19:00) Ludogorets – AC Milan
(21:05) FC Kopenhagen – Atl. Madrid
(21:05) Lyon – Villarreal
(21:05) Partizan – Plzen
(21:05) Napoli – RB Leipzig

Оставете коментар