Ова не е обичен гол, ова е ПРОЕКТИЛ од 37 метри! (ВИДЕО)

Ова не е обичен гол, ова е ПРОЕКТИЛ од 37 метри! (ВИДЕО)

Можеби полека влегува во постари години за играње на фудбал, но далеку од тоа дека Рок Кронаветер е за во пензија.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Играчот на Олимпија тоа го покажа и за време на пријателскиот меч против Динамо од Минск, кога од 37 метри постигна маестрален гол.

Фудбалерот кој во декември наполни 31 година упати чуден удар во кој и топката се движеше во чуден правец но на крајот заврши во голот на противниците.

Погледнете ги головите од мечот кој заврши 1:1:

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

Вторник 13/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Basel – Manchester City
(20:45) Juventus – Tottenham

Лига Европа

(18:00) Crvena Zvezda – CSKA Moscow

Среда 14/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Porto – Liverpool 
(20:45) Real Madrid – PSG

Четврток 15/02/18

Лига Европа                   

(19:00) Bor. Dortmund – Atalanta
(19:00) Ludogorets – AC Milan
(21:05) FC Kopenhagen – Atl. Madrid
(21:05) Lyon – Villarreal
(21:05) Partizan – Plzen
(21:05) Napoli – RB Leipzig

Оставете коментар