Ова се рекордите кои сеуште ги немаат соборено ниту Меси ниту Роналдо!

Ова се рекордите кои сеуште ги немаат соборено ниту Меси ниту Роналдо!

Во изминативе десетина години, сведоци сме на една ера во која доминираат само две фудбалски имиња – Роналдо и Меси.

Тие имаа добиено безброј признанија, награди но и имаат поставено нови различни рекорди .

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Но и покрај таквата доминација тие сеуште неможат да достигнат некои рекорди кои се поставени во минатото.

Погледнете за кои се работи:

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар