Ова сигурно болеше: Погледнете како се повреди Стеф Кари (Видео)

Ова сигурно болеше: Погледнете како се повреди Стеф Кари (Видео)

Покрај победата над Њу Орлеанс, Голден Стејт скапо платија со повредата на нивната најголемата ѕвезда, Стеф Кари. Неверојатниот шутер настрада додека играше во одбрана, откако се обиде да ја превземе топката а случајно згазна на ногата на противничкиот играч.

Но тој не се откажа така лесно и се обиде да продолжи да игра, веднаш станувајќи. За несреќа, брзо сфати дека проблемот не е за игнорирање, па тој мораше да го напушти теренот со помош на штаки.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Лекарските прегледи набргу пристигнаа и покажаа дека не станува збор за кинење туку само за истегнување на лигаментите во скочниот зглоб.

Оставете коментар