arena.mk

Овој фудбалер го доби најчудниот отказ во историјата, погледнете зошто не го сакаат веќе

Овој фудбалер го доби најчудниот отказ во историјата, погледнете зошто не го сакаат веќе…

Динамо е дефинитивно клуб кој нема милост за своите играчи, без разлика колку се тие добри.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Искусниот напаѓач Павел Погребњак (34) доби отказ во московски Динамо.

Тој на 9-ти декември требало да игра во руското првенство за Динамо против Анжи, но изјавил дека е болен, а ден после натпреварот заминал во Торино да го гледа дуелот на Јувентус и Интер.

Неговиот брат се пофали со слика на Инстаграм, на која се тој, Павел и пријател со шал на Јувентус, на трибините на торинскиот стадион.

Тоа навистина ги налути челниците н Динамо, па започнаа истрага, а се очекува набрзо Павел да биде слободен фудбалер.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Порано, Погребњак играше за Спартак, Зенит, Фулам и Рединг, а во Динамо постигна само еден гол во 29 настапи.

Оставете коментар